Túró rudi őzgerincben

A család egyik nagy kedvence ez a recept, ami igazán dekoratív, ugyanakkor nagyon egyszerű, és mindig hihetetlen gyorsan el is fogy! Aki úgy érzi a jóból így még nem elég, az még csoki mázzal is bevonhatja. 🙂 Én magam régen nem voltam nagy túróevő, túrós „sütiből” is max csak a túrógombóc jöhetett. Ezzel szemben most jöhet minden, ami túrós, mindegy hogy sósan vagy édesen, és gyakorlatilag bármikor. Többek között ez a rudi is.:-)

 

Hozzávalók:

Tésztához: 

20 dkg lisztturo_rudi_DSC00686_kicsi_mod

12 dkg margarin

1 tojássárgája

1 ek. kakaó

1 ek. cukor

2 ek. tejföl

késhegynyi szódabikarbóna

Töltelékhez:

4 tojás

50 dkg túró

20 dkg porcukor

2,5 ek. gríz

1 csg. vaníliás cukor

1/2 csg. mazsola (ízlés szerint elhagyható)

vanília aroma

 

Elkészítés:

A sütőt 170 0C-ra előmelegítjük, a lisztet a kakaóval, a cukorral, a szódabikarbónával elkeverjük. Utána hozzáadjuk a margarint, a tojássárgáját és a tejfölt, és egy könnyű tésztát gyúrunk. Ha túl keménynek, nehezen dolgozhatónak érezzük, akkor egy kis tejfölt tegyünk még bele. Ha kész, egy kicsit félrerakjuk.

A túrót villával széttörjük egy tálban, majd hozzáadjuk a tojássárgájákat, a mazsolát, a porcukor felét, a vaníliás cukrot, a vanília aromát, és így jól elkeverjük. A tojásfehérjékből a porcukor másik felével kemény habot verünk, majd két részletben óvatosan a túrós krémhez keverjük, vigyázva, hogy a hab ne essen össze.

turo_rudi_DSC00676_kicsiAz őzgerincformát alaposan kikenjük margarinnal, figyelve minden egyes bordára, hogy mindenhova jusson, majd meghintjük liszttel is. Nyújtsuk ki a tésztát őrgerinc + oldalak hosszúságúra, majd fektessük úgy az őzgerincbe úgy, hogy az egyik hosszabb szélén épp csak kilógjon a formából. Nem baj, ha több lelógó marad, mint amennyit fel tudunk majd használni a beborításkor, ne erőltessük mindenáron a formába, mert túl vastag lesz a tészta, nehezen sül át, meg hát egyébként is a töltelék a lényeg. 🙂 Villával bökdössük meg kicsit a tésztát, majd jöhet is bele túrós krém, amit szépen eloszlatunk, lelapogatunk benne úgy, hogy mindenhova jusson (szélekről se feledkezzünk meg), majd hajtsuk rá a tészta lelógó részét. Kb. 0,5 cm kilógót hagyva levágjuk a maradék tésztát, majd a széleket szépen összedolgozzuk. Ha ügyesek vagyunk, akkor nem is fog látszani, hol volt lelógó. 🙂 A tetejét is megböködjük villával, majd mehet a sütőbe. 35-45 perc alatt átsütjük, fél óra után tűpróbát is tehetünk, hogy áll.

Ha megsült, akkor vegyük ki a sütőből, majd a formában hagyjuk kihűlni. Ha már szinte teljesen kihűlt, akkor megnézzük a széleken egy kés segítségével, hogy mindenhol feljön e, aztán néhányszor a deszkához ütjük a formát, hogy az alja is feljöjjön. Végül a tálcát rárakva egy határozott mozdulattal kifordítjuk a formából. Hagyjuk teljesen kihűlni, majd ha szeretnénk, még jöhet rá a csoki máz. Persze ekkor ki kell bírni még egy kicsit, hogy nem vágjuk meg, és míg a csoki is megszilárdul rajta. Aki ezt nem győzi kivárni, vagy nem hiányzik neki róla a csoki, az már szeletelheti és eheti is. 🙂

Culin’Art a Facebook-on is =>

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!